Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου

18 Απριλίου 2019       19:00 - 21:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου θα φιλοξενήσει τον Κωνσταντίνο Κουσιαππή (Constantinos Koushiappis - Ridegaia) για την παρουσίαση ενός οδοιπορικού το οποίο ξεκίνησε το 2016 με σκοπό να επισκεφτεί όλες τις χώρες της Ευρώπης.
Σκόπος του ταξιδιού ήταν να γνωρίσει την ιστορία, την κουλτούρα και τους ανθρώπους της κάθε χώρας, μα πάνω από όλα να βιώσει το αίσθημα της ελευθερίας.
Το ταξίδι τελικά είχε τα πάντα!
Όμορφες και έντονες στιγμές, δυσκολίες, αλλά και στιγμές οι οποίες θα αποζημίωναν την ταλαιπωρία κάποιας μέρας.
Είχε γεύσεις και αρώματα από άλλες κουζίνες, μοναχικές κατασκηνώσεις κάτω από τον έναστρο ουρανό, αλλά και δύσκολες κατασκηνώσεις σε αέρα και καταιγίδες.
Είχε γνωριμίες και φιλίες με ντόπιους αλλά και με ταξιδιώτες που συναντούσε στο δρόμο του.
Το ταξίδι διήρκησε συνολικά 33 μήνες αντί για 24 που είχε αρχικά προγραμματίσει.

Είσοδος Ελεύθερη

Ο Γύρος της Ευρώπης με Μοτοσικλέτα

Το ταξίδι τελικά είχε τα πάντα!

Είσοδος Ελεύθερη

2019-04-18T19:00