Αμφιθέατρο 1, κτήριο Τάσσος Παπαδόπουλος

20 Σεπτεμβρίου 2018       09:00 - 14:00

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Διεθνές Ινστιτούτο Κύπρου για την Περιβαλλοντική και Δημόσια Υγεία σας προσκαλούν να παραστείτε στην 4η Παγκύπρια Ημερίδα Δημόσιας Υγείας που τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργού Υγείας της Κυπριακής Δημοκρατίας κ. Ιωάννου.

Παράλληλα θα τελεστούν οι επετειακοί εορτασμοί για τα δέκα χρόνια λειτουργίας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Τα θέματα της ημερίδας θα εστιάσουν στις προκλήσεις του νέου Γενικού Συστήματος Υγείας και στα διάφορα ερευνητικά αποτελέσματα από εμπλεκομένους φορείς δημόσιας υγείας στην Κύπρο βασισμένα σε έρευνες που έγιναν στον Κυπριακό πληθυσμό και τις ευάλωτες ομάδες του.

Προσκεκλημένη εναρκτήρια ομιλία θα δοθεί από τον Δρ. Marcel Goldberg, εμπνευστή και δημιουργό της Γαλλικής κοορτής CONSTANCES η οποία παρακολουθεί δείκτες υγείας για πάνω από 200000 Γάλλους.

Η εγγραφή και η παρακολούθηση της ημερίδας είναι δωρεάν.

Πληροφορίες: 25002246

Πρόσκληση - Πρόγραμμα

4η Ημερίδα Δημόσιας Υγείας στην Κύπρο

Η εγγραφή και η παρακολούθηση της ημερίδας είναι δωρεάν.

Πληροφορίες: 25002246

Πρόσκληση - Πρόγραμμα