Πολυθεματική  Νοσηλευτική Ημερίδα, στις 22 Φεβρουαρίου 2019 στο ΤΕΠΑΚ

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου  και το Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής Κύπρου, συνδιοργανώνεται Πολυθεματική  Νοσηλευτική Ημερίδα, στις 22 Φεβρουαρίου 2019, από τις 08:00 μέχρι τις 14:00,  στο Αμφιθέατρο Τάσσος Παπαδόπουλος Ι στο ΤΕΠΑΚ.

Κύριοι στόχοι του Τμήματος  Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου  (ΤΕΠΑΚ) καθώς και  του Συμβουλίου Νοσηλευτικής και Μαιευτικής (ΣΝΜ) Κύπρου είναι  να ενθαρρύνουν και να αναπτύσσουν τη  δια βίου μάθηση και να υποστηρίζουν τη συνεχή επαγγελματική επιστημονική νοσηλευτική.

Οι εγγεγραμμένοι νοσηλευτές /τριες οφείλουν να είναι ερευνητικά ενημερωμένοι και να αξιολογούν κριτικά τη νέα γνώση ούτως ώστε  να εφαρμόζουν πρακτική βάση ερευνητικών δεδομένων  και να μπορούν να τεκμηριώνουν την νοσηλευτική πρακτική.

Σημαντικό επίσης, οι νοσηλευτές/τριες  να είναι ενήμεροι σε πολιτικά, ηθικά και νομικά θέματα για να μπορούν να ανταποκρίνονται στις συνεχείς αλλαγές και να συμβάλλουν σε θέματα δημόσιας υγείας.

Οι συμμετέχοντες στην Ημερίδα μπορεί να είναι από το Δημόσιο και Ιδιωτικό τομέα.

Θα απονεμηθούν 4.5 ώρες Συνεχούς Επαγγελματικής Ανάπτυξης.

Πρόσκληση ημερίδας

Πρόγραμμα ημερίδας

Πολυθεματική  Νοσηλευτική Ημερίδα, στις 22 Φεβρουαρίου 2019 στο ΤΕΠΑΚ

Θα απονεμηθούν 4.5 ώρες Συνεχούς Επαγγελματικής Ανάπτυξης.

Πρόσκληση ημερίδας

Πρόγραμμα ημερίδας