Συμμετοχή Ακαδημαικού του ΤΕΠΑΚ στο παγκόσμιο Συνέδριο του I.A.L.P.

INTERNATIONAL ASSOCIATION OF LOGOPEDICS & PHONIATRICS (IALP), ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ  ΜΟΣΧΑ, 23-26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, 2018.

Η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Κάκια Πετεινού του Τμήματος Επιστημών Αποκατάστασης ΤΕΠΑΚ συμμετείχε ως προσκεκλημένη ομιλήτρια στο παγκόσμιο Συνέδριο του I.A.L.P. Παρουσίασε προφορική ανακοίνωση αναφορικά με τα γλωσσικά χαρακτηριστικά της πρώιμης γλωσσικής διαταραχής σε παιδιά στην Κύπρο καθώς επίσης και εισηγήσεις προσεγγίσεων έγκαιρης παρέμβασης και αποκατάστασης.

Συμμετοχή Ακαδημαικού του ΤΕΠΑΚ στο παγκόσμιο Συνέδριο του I.A.L.P.