Η Κύπρος στο Δρόμο της Στρατηγικής της Κυκλικής Οικονομίας

Το Γραφείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Κύπρο, το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) και το Γραφείο της Επιτρόπου Περιβάλλοντος σας προσκαλούν στην ημερίδα «Η Κύπρος στο Δρόμο της Στρατηγικής της Κυκλικής Οικονομίας».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2017, 09:00 - 13:00, στο ΤΕΠΑΚ - Κτήριο Ανδρέας Θεμιστοκλέους , Αμφιθέατρο «Πεύκιος Γεωργιάδης», Οδός Αθηνών
Λεμεσός.

Ομιλητές στο πρώτο μέρος της ημερίδας θα είναι η Επίτροπος Περιβάλλοντος, Ιωάννα Παναγιώτου, ο Αναπληρωτής Καθηγητής του ΤΕΠΑΚ, Θεόδωρος Ζαχαριάδης και ο Λέκτορας του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου, Αντώνης Ζορπάς. Στο δεύτερο μέρος, ομιλητές θα είναι οι Ευρωβουλευτές Ελένη Θεοχάρους (ΕΣΜ) και Τάκης Χατζηγεωργίου (ΕΕΑ), η Δήμαρχος Τήλου, Μαρία Αλιφέρη και ο Ειδικός Συνεργάτης της Δημάρχου Τήλου, Ευστάθιος Κοντός.

Χαιρετισμούς θα απευθύνουν ο Δήμαρχος Λεμεσού, Νίκος Νικολαΐδης, ο Επικεφαλής του Γραφείου Ενημέρωσης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, Αντρέας Κεττής, και ο Πρύτανης του ΤΕΠΑΚ, Ανδρέας Αναγιωτός.

Η ημερίδα τελεί υπό την αιγίδα του έντιμου Δημάρχου Λεμεσού και πραγματοποιείται με τη στήριξη του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου, του Europe Direct Λεμεσού και του Συνδέσμου Επιστημόνων και Μηχανικών Περιβάλλοντος Κύπρου.

Σας επισυνάπτεται η πρόσκληση και το πρόγραμμα.

Αλεξάνδρα ΑΤΤΑΛΙΔΟΥ
Εκπρόσωπος Τύπου