Προσφορά από το Butterfly Foundation προς το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών

To Butterfly Foundation της Imperio Group προσέφερε το ποσό των 3.000 ευρώ για την στήριξη φοιτητών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου με κοινωνικο-οικονομικά προβλήματα.

Υπενθυμίζεται ότι το Butterfly Foundation είχε αφιερώσει τη περσινή του δράση στο Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών και μέσα από δράσεις και εκδηλώσεις είχε συγκεντρώσει ποσό πέραν των 10 χιλιάδων ευρώ για τις ανάγκες του Σωματείου. Η συγκέντρωση του ποσού έγινε μέσα από δράσεις οι οποίες, εκτός από τη σημασία τους ως εθελοντική προσφορά, βοηθούν τα μέγιστα στη γνωστοποίηση της δράσης του Σωματείου και στην ευαισθητοποίηση της κοινής γνώμης για το έργο του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών και το Πανεπιστήμιο, ευχαριστoύν θερμά το Butterfly Foundation για την ευγενή του χορηγία.
Το Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών είναι εγγεγραμμένο φιλανθρωπικό ίδρυμα. Λειτουργεί από το 2009 και μόνο κατά το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 έχει ενισχύσει οικονομικά 320 φοιτητές με το συνολικό ποσό των 110 χιλιάδων ευρώ. Για πληροφορίες για δωρεές στο τηλ 25002532.