1ος Εταιρικός Φιλανθρωπικός Αγώνα Σκυταλοδρομίας RUN4ALL

Πραγματοποιείται την Κυριακή, 28 Μαΐου 2017, ο 1ος εταιρικός φιλανθρωπικός αγώνα σκυταλοδρομίας RUN4ALL. Πρόκειται για αγώνα σκυταλοδρομίας με τη συμμετοχή ομάδων αποτελούμενων από 4 δρομείς που θα τρέξουν απόσταση 4km έκαστος. Ο αγώνας διοργανώνεται από Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Σωματείο Δρομέων ΕΥ ΖΗΝ, με την υποστήριξη του Δήμου Λεμεσού και εντάσσεται στα Λεμέσια 2017. Θα ξεκινήσει στις 9 πμ, με αφετηρία και τερματισμό την Πλατεία Πανεπιστημίου και διαδρομή στην ακτή Ολυμπίων.

Ο αγώνας αποτελεί μια προσπάθεια ανάπτυξης και διάδοσης του τρεξίματος ως μέσου άθλησης, υγιεινού τρόπου ζωής, εκτόνωσης και ψυχαγωγίας, σε συνδυασμό με την εταιρική κοινωνική προσφορά. Όλα τα έσοδα θα δοθούν σε κοινωφελή ιδρύματα της επιλογής των νικητών.

Στον αγώνα αναμένεται να συμμετάσχουν γύρω στις 100 ομάδες (των 4 ατόμων), εκ μέρους εταιρειών, οργανωμένων φορέων, σωματείων δρομέων και αθλητισμού. Στο πλαίσιο της όλης εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί και παιδικός ατομικός αγώνας δρόμου 400 μέτρων, για ηλικίες δημοτικού σχολείου. Αναμένεται η συμμετοχή 100 παιδιών.

Στο χώρο της εκδήλωσης, στην Πλατεία Πανεπιστημίου (ανάμεσα στα κτίρια της Πρυτανείας και της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου), θα υπάρχουν περίπτερα με προϊόντα αθλητισμού και διατροφής καθώς και παραδοσιακά προϊόντα. Ακόμη, θα λειτουργεί Παιδότοπος και Ψητοπωλείο. Τα Coffee Island θα κερνούν καφέδες και κρύα ροφήματα, η Χαραλαμπίδης-Κρίσης θα κερνά στα παιδιά γαλατάκια. Η εκδήλωση θα μεταδίδεται ζωντανά από τις συχνότητες του Choice Fm.

Μέγας χορηγός της εκδήλωσης είναι η Συνεργατική Κεντρική Τράπεζα. Την εκδήλωση χορηγούν επίσης οι CYTA, TRUST Insurance Cyprus, Muskita, ΚΕΟ-Άγιος Νικόλας, Πολυκλινική Υγεία, Diogenous Printings, Crayzee T’s, Deluc Farm, Zourkas Tables, και Coffee Island.

Χορηγοί επικοινωνίας: ΡΙΚ, Πολίτης, Κανάλι 6, Cyprusnews και Lemesos Blog
Επίσημος ραδιοφωνικός σταθμός ο Choice Fm.

Η εκδήλωση υποστηρίζεται από το Δήμο Λεμεσού, το Μαραθώνιο Λεμεσού και τον Κυπριακό Οργανισμό Αθλητισμού και εντάσσεται στο πρόγραμμα των Λεμεσίων 2017.

Περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές στο www.run4all.eu και www.facebook.com/run4allcy/