Κατανομή Θέσεων σε Ειδικές Κατηγορίες

• Ανακοίνωση Κατανομής Κενών Θέσεων

• Παράρτημα Αποτελεσμάτων

• Αποδοχή Θέσης
    Επιτυχόντες οι οποίοι επιθυμούν να αποδεχθούν την θέση που εξασφάλισαν στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου καλούνται να καταβάλουν με πιστωτική κάρτα μέσω της JCC το ποσό των €40* στον σύνδεσμο: https://www.jccsmart.com/e-bill/14245062

* Το ποσό αυτό είναι εφάπαξ και καλύπτει ασφαλιστική κάλυψη, έκδοση φοιτητικής ταυτότητας, έκδοση επίσημων βεβαιώσεων, αναλυτικών βαθμολογιών και πτυχίου, συμμετοχή στα οργανωμένα αθλητικά προγράμματα του Πανεπιστημίου καθώς και εγγραφή στη Φοιτητική Ένωση για όλα τα έτη της φοίτησής σας.

Εφόσον καταβληθεί το ποσό αυτό αυτόματα το Γραφείο Σπουδών θα τους κατοχυρώσει τη θέση. Επιβεβαιωτικό ηλεκτρονικό μήνυμα θα τους σταλεί μέχρι την Παρασκευή, 4 Αυγούστου 2017.

• Ενημέρωση

Επιθυμία του Πανεπιστημίου είναι καλωσορίσει και να προσφέρει μια προκαταρκτική ενημέρωση στους νέους φοιτητές του για το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος στο οποίο εξασφάλισαν θέση, για τη φοιτητική ζωή, για θέματα
    Στέγασης καθώς επίσης και για τις υποδομές του Πανεπιστημίου.

Για το σκοπό αυτό καλούνται όλοι οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές να προσέλθουν στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, την Παρασκευή, 28 Ιουλίου 2017, η ώρα 10 πμ. στο αμφιθέατρο Πευκιος Γεωργιαδης στο Κτήριο Αντρέα Θεμιστοκλεους (πρώην Κτηματολόγιο). Στις 11πμ. θα ακολουθήσει αναλυτική ενημέρωση χωριστά για κάθε πρόγραμμα σπουδών με την εμπλοκή των ακαδημαϊκών. Η παρουσία όλων των φοιτητών είναι απαραίτητη.