Tυπο-γραφικές Μέρες 2017

Συνεπή στο ραντεβού με το κοινό της Γραφιστικής και του Σχεδιασμού για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά, τα ερευνητικά εργαστήρια Σημειωτικής, Γλώσσας, Γραφιστικής και Οπτικής Επικοινωνίας του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, ΣΟΕ (svclab.com) και ΕΕΓΓΕ (lgcrl.com) διοργανώνουν τις Τυπο-γραφικές Μέρες 2017, το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Νοεμβρίου. Μέσα από 4 διαλέξεις κι ένα ολοήμερο εργαστήριο θα παρουσιαστούν και θα αναλυθούν θέματα αιχμής που σχετίζονται με τη Γραφιστική και τον Τυπογραφικό σχεδιασμό. Προσκεκλημένοι ομιλητές στις 25/11 είναι οι Ιωάννης Φετάνης —ο οποίος θα ηγηθεί του εργαστηρίου στις 26/11 με θέμα τον επανασχεδιασμό της σημαίας για την Ευρωπαϊκή Ένωση—Ασπασία Παπαδήμα, Δέσποινα Καννάουρου και Φίλιππος Βασιλειάδης.

Η πρόσβαση στις διαλέξεις είναι ελεύθερη, ενώ δωρεάν και περιορισμένα εισιτήρια συμμετοχής για το εργαστήριο (20 άτομα), στο οποίο θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, είναι διαθέσιμα στο σύνδεσμο https://www.eventbrite.com/e/typographic-days-2017-tickets-40038586490