Current Research in Gender Issues in Advertising από τον καθηγητή Γ.Χ.Ζώτο

Ο Ομότιμος Καθηγητής της Σχολής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ), Γιώργος Χ. Ζώτος, σε συνεργασία με τους Καθηγητές Stacy Landreth Grau, Neeley School of Business at Texas Christian University, USA και Charles R. Taylor, the John A. Murphy Professor, Villanova University, USA, δημοσίευσε στον Εκδοτικό Οίκο Rοutledge, τον συλλογικό τόμο: «Current Research in Gender Issues in Advertising» (2018), ISBN 13: 978-0-8153-8020-7, σελ. 1-145.

Το βιβλίο επικεντρώνεται στην έρευνα αιχμής που πραγματοποιείται  τα τελευταία χρόνια διεθνώς, σ’ ένα επι μέρους τομέα του γνωστικού αντικειμένου της «Διαφήμισης» (βλέπε: www.routledge.com/9780815380207).

Έκθεση με έργα φοιτητών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών σε αφιέρωμα στον Αργεντινό συγγραφέα Χόρχε Λουίς Μπόρχες

Διαγωνισμός για την υποβολή προτάσεων – καινοτόμων ιδεών στον τομέα της Αγροδιατροφής

Το ΤΕΠΑΚ νικητής και στα 2 βραβεία του Fair of European Innovators in Cultural Heritage