Μεγάλη Αθλητική Επιτυχία του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου στο Τζούντο ανδρών

Φοιτητικά Νέα Νέα-Ανακοινώσεις

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο  στους παγκύπριους αγώνες τζούντο κατέκτησε ο 2ετής φοιτητής του τμήματος Γεωπονικών Επιστημών, Βιοτεχνολογίας και Επιστήμης Τροφίμων Φίλιος Αυγουστή στα 73 kg.

Ο Φίλιος Αυγουστή νίκησε όλους τους αντιπάλους του και κατάφερε να πάρει την πρωτιά χωρίς ήττα.

Ο Φίλιος ασχολείται με το τζούντο από την ηλικία των 7 χρονών και είναι κάτοχος μαύρης ζώνης με 2 dan.

Ανήκει στο δυναμικό της Εθνικής Κύπρου και του ΤΠΚ και εκπροσώπησε αρκετές φορές την χώρα μας σε αγώνες στο εξωτερικό, σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο.

Το Γραφείο Αθλητισμού του Τεχνολογικου Πανεπιστημιου συγχαίρει τον Φίλιο και του εύχεται να εξασφαλίσει την πρόκριση για την Ολυμπιάδα του ΡΙΟ 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ     -73kg

1. Φίλιος Αυγουστή (Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου
  2. Γιώργος Καναάν (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
  3. Ευαγόρας Μάρκου (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)