Έκθεση Σταδιοδρομίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Συμβουλευτική Σταδιοδρομία

Εκ μέρους του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου σας προσκαλούμε να συμμετέχετε στην φετινή Έκθεση Σταδιοδρομίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 19 Απριλίου 2018 (3μμ-7μμ) στο κτήριο ‘Τάσσος Παπαδόπουλος' - γωνία Θέμιδος και Ιφιγενείας, κέντρο πόλεως Λεμεσού.

Η εκδήλωση απευθύνεται στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές όλων των προγραμμάτων σπουδών του Πανεπιστημίου μας, τους απόφοιτους και γενικότερα σε νέους επιστήμονες με επαγγελματικές αναζητήσεις και φιλοδοξίες.

Για τους συμμετέχοντες Οργανισμούς η διοργάνωση αποτελεί μια πρόσθετη ευκαιρία δικτύωσης με το Πανεπιστήμιο, τους φοιτητές και τους αποφοίτους του. Για τη συμμετοχή των Οργανισμών δεν υπάρχει οποιαδήποτε χρέωση, είναι όμως απαραίτητη η υποβολή ηλεκτρονικής δήλωσης συμμετοχής στο http://bit.ly/2DodbCG μέχρι την Πέμπτη 12 Απριλίου. Κάθε Οργανισμός θα έχει στη διάθεση του χώρο προβολής των δραστηριοτήτων του με ένα τραπέζι (120cm x 40cm), δυο καρέκλες και πρόσβαση στο διαδίκτυο. Επιπλέον θα διασφαλίσουμε δωρεάν χώρους στάθμευσης εάν μας ζητηθεί (βλέπε δήλωση συμμετοχής).

Στο πλαίσιο της διοργάνωσης θα πραγματοποιηθούν εξειδικευμένα σεμινάρια ανάπτυξης δεξιοτήτων, εργαστήρια ετοιμασίας βιογραφικού και προετοιμασίας συνέντευξης πρόσληψης και άλλων συναφών θεμάτων.

Ευελπιστούμε ότι στη βάση των προηγούμενων πετυχημένων μας εκδηλώσεων θα ανταποκριθούμε και φέτος στις προσδοκίες των φοιτητών και αποφοίτων μας καθώς επίσης και σε εκείνες των Οργανισμών που θα συμμετέχουν.