Κοινωνική εκδήλωση αποφοίτων και τελετή Βράβευσης Πρωτεύσαντων Φοιτητών της Σχολής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης για το Ακαδημαικό έτος 2017-18

Φτάνοντας στο τέλος μιας ακόμη πετυχημένης ακαδημαϊκής χρονιάς, η Σχολή Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, πραγματοποίησε στις 20 Ιουνίου 2018 εκδήλωση αποφοίτων και τελετή βράβευσης των πρωτευσάντων φοιτητών του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου. Η εκδήλωση έγινε στον υπαίθριο χώρο του Κτιρίου Θεμιστοκλέους στην οδό Αθηνών, Λεμεσός

Τις απονομές των βραβείων στους πρωτεύσαντες έκαναν:

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητής Νικόλας Τσαπατσούλης,

Για τα Μεταπτυχιακά Προγράμματα «Ψηφιακά Μέσα και Δημοσιογραφία», και «Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας»  του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου, ο Επίκουρος Καθηγητής Διονύσης Πάνος,

Ο Κύριος Τάκης Γαβριηλίδης, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου ΤΕ.ΠΑ.Κ,

Ο Κύριος Γιώργος Μαληκίδης,  Διευθυντής  Λειτουργίας Δικτύων και Υπηρεσιών της CYTA.

Αναλυτικά τα βραβεία απονεμήθηκαν ως εξής:

• Λουκάς Κωνσταντίνου: Α’ βραβείο αριστείας για την ακαδημαϊκή του επίδοση με υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους φοιτητές του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2017-18,  αλλά και πρώτος των πρώτων από τους προπτυχιακούς φοιτητές στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, και βραβείο CYTA στην «Πληροφορική».
  • Μαρία Καλαφάτη: Β’ βραβείο αριστείας στην πρωτεύσασα με δεύτερο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2017-18
  • Μάριος Κωνσταντίνου: Γ’ βραβείο αριστείας στον πρωτεύσασα με τρίτο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2017-18.
  • Παναγιώτης Χατζηκωστής: Α’ βραβείο αριστείας στον πρωτεύσαντα φοιτητή για την ακαδημαϊκή του επίδοση με υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Ψηφιακά Μέσα και Δημοσιογραφία» για το Ακαδημαϊκό έτος 2017-18.
  • Βερόνικα Χαραλάμπους: Β’ βραβείο αριστείας στην αριστεύσασα φοιτήτρια με τον δεύτερο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Ψηφιακά Μέσα και Δημοσιογραφία» για το Ακαδημαϊκό έτος 2017-18.
  • Χρυσάνθη Κωνσταντή: Α’ βραβεία αριστείας στην αριστεύσασα φοιτήτρια με τον υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας» για το Ακαδημαϊκό έτος 2017-18.

Επιπλέον, απονεμήθηκε αναμνηστική πλακέτα στην απόφοιτο του Διδακτορικού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου, Δρ. Μαριλένα Αγαθοκλέους.

Η εκδήλωση και τελετή βράβευσης διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία και εξέφρασαν την ευχαρίστησή τους τόσο οι πρωτεύσαντες φοιτητές, όσο και οι παρευρεθέντες προσκεκλημένοι.