Hμερίδα με θέμα "Υγεία και Ασφάλεια στην Εργασία"

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το Σάββατο 28 Μαΐου στο ΤΠK ημερίδα με θέμα «Υγεία και Ασφάλεια στην Εργασία – Αντίληψη των Κινδύνων και ο Ανθρώπινος Παράγοντας. Η ημερίδα συνδιοργανώθηκε από το Σύνδεσμο Ασφάλειας και Υγείας Κύπρου, το Ινστιτούτο Μηχανικής και Τεχνολογίας Κύπρου (IET Cyprus Network), το Τμήμα Επιθεώρησης Εργασίας και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Τη συνάντηση χαιρέτησε εκ μέρους του Διευθυντή του Τμήματος Επιθεώρησης Εργασίας ο κ. Άριστος Οικονομίδης, ο πρόεδρος του IET Cyprus Network κ. Μάριος Αγρότης, ο πρόεδρος του Συνδέσμου Ασφάλειας και Υγείας Κύπρου κ. Γιώργος Φλωρίδης και ο Πρόεδρος της Επιτροπής Ασφάλειας και Υγείας και Μέλος του Συμβουλίου του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Δρ. Πανίκος Φιλίππου.
Η ημερίδα την οποία παρακολούθησαν πέραν των 100 ατόμων περιελάμβανε παρουσιάσεις από τον κ. Βαγγέλη Δημοσθένους, Διευθύνοντα Σύμβουλο της Kratis Training and Consulting Ltd, τη Δρ. Μαρία Προδρόμου, Λέκτορα στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστημίου Κύπρου, τον κ. Κωνσταντίνο Χατζηστεφάνου, Ασφαλιστικό Σύμβουλος και τον κ. Μιχαλάκη Θεοδότου, Πρόεδρο της Επιτροπής Πρώτων Βοηθειών του Κυπριακού Ερυθρού Σταυρού.