Υποβολή αιτήσεων για υποτροφίες μεταπτυχιακών σπουδών και οικονομικά βοηθήματα 2018-19

Φοιτητικά Νέα Φοιτητική Ζωή Σταδιοδρομία Νέα-Ανακοινώσεις Στέγαση

Ανακοινώνεται η υποβολή αιτήσεων για την παραχώρηση εσωτερικών υποτροφιών για μεταπτυχιακές σπουδές (μόνο για μεταπτυχιακούς φοιτητές) και για οικονομικά βοηθήματα του Σωματείου Ευημερίας Φοιτητών (μόνο για φοιτητές πτυχίου), για το ακαδημαϊκό έτος 2018-19.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους φοιτητές-αιτητές. Αναλόγως της οικογενειακής κατάστασης του φοιτητή-αιτητή, ζητούνται διάφορα πιστοποιητικά τα οποία πρέπει να επισυναφθούν ηλεκτρονικά. Για σκοπούς καλύτερης ενημέρωσης ως προς τα δικαιολογητικά που απαιτούνται και ως προς τον τρόπο ηλεκτρονικής υποβολής της αίτησης, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να προσέλθουν την Πέμπτη, 1η Νοεμβρίου, ώρα 10:30 πμ, στο αμφιθέατρο 1, στο κτίριο Τάσσος Παπαδόπουλος.

Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής αιτήσεω θα διαρκέσει από τις 1 μέχρι και τις 6 Νοεμβρίου 2018. Όσοι αντιμετωπίζουν δυσκολίες ή/και θα ήθελαν βοήθεια, μπορούν να υποβάλουν τις αιτήσεις τους από σημεία εξυπηρέτησης που θα λειτουργήσουν στο ΚΕΠ της ΥΣΦΜ, στις 5-6 Νοεμβρίου, ώρες 10:00-13:00.

Για περισσότερες πληροφορίες και υποβολή αιτήσεων πατήστε εδώ.

Για απευθείας υποβολή αίτησης, αναλόγως κατάστασης, πατήστε στους συνδέσμους πιο κάτω:

*Οικονομική ανεξαρτησία σημαίνει ότι ο αιτητής δεν ζει κάτω από την ίδια στέγη με τους γονείς του και έχει σταθερά προσωπικά εισοδήματα τουλάχιστον 500 ευρώ/μήνα.

Φοιτητές πτυχίου που υπέβαλαν πρόσφατη αίτηση για τις Εστίες (2018-19) και ως εκ τούτου έχουν ήδη μοριοδοτηθεί, δεν χρειάζεται να υποβάλουν εκ νέου δικαιολογητικά. Χρειάζεται μόνο να δηλώσουν ενδιαφέρον για τα οικονομικά βοηθήματα, συμπληρώνοντας σχετική ηλεκτρονική αίτηση (πατήστε εδώ).

Για περισσότερες πληροφορίες ή ερωτήσεις, επικοινωνήστε στα τηλέφωνα 25 002534 ή 25 002710/11.