Σε ζωντανή μετάδοση οι ανοικτές παρουσιάσεις των μεταπτυχιακών φοιτητών του MSc Σχεδιασμού Αλληλεπίδρασης (MSc Interaction Design) στο ΤΕΠΑΚ

Παρακολουθήστε LIVE τις ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ των μεταπτυχιακών φοιτητών του MSc Σχεδιασμού Αλληλεπίδρασης (MSc Interaction Design) τη Δευτέρα 18/12 και την Τρίτη 19/12.

Το MSc στην Σχεδίαση Αλληλεπίδρασης (www.idmaster.eu) προσφέρεται από κοινού από το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Πανεπιστήμιο του Ταλίν (Εσθονία), φέρνοντας μαζί μια εντυπωσιακή εμπειρία και γνώση στο Σχεδιασμό Αλληλεπίδρασης, Αλληλεπίδρασης Ανθρώπου-Υπολογιστή και Online Learning.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά από τον ακόλουθο σύνδεσμο: https://goo.gl/N1cypx

Το μεταπτυχιακό προσφέρεται πλήρως στο διαδίκτυο στα αγγλικά από μια πολυεπιστημονική, διεθνή ομάδα ακαδημαϊκών και επαγγελματίες (Google κ.α.) σε φοιτητές που προέρχονται από περισσότερες από 25 διαφορετικές χώρες.

Το μάθημα «Θεωρία και Μεθοδολογία Σχεδιασμού» στοχεύει στο να βοηθήσει τους μαθητές να αποκτήσουν μια βαθύτερη κατανόηση του σχεδιασμού ως μια δραστηριότητα επίλυσης προβλημάτων. Διδάσκεται από τον Καθηγητή Παναγιώτη Ζαφείρη και Αντρέα Παπαλλά.

Φέτος οι φοιτητές επικεντρώθηκαν στο σχεδιασμό και την υλοποίηση τεχνολογιών που στοχεύουν στην προώθηση της ένταξης των ηλικιωμένων στην ψηφιακή κοινωνία.

Δευτέρα 18/12/2017 (όλες οι ώρες είναι ώρες Κύπρου)

• 12:30 - 13:00 Barjinder Singh (UAB) + Daniel Ranzi Werle (Βραζιλία)
  • 14:30 - 15:00 Eliza Mouzenidou (Λουξεμβούργο) + Manuela Fritzl (Αυστρία)
  • 16:00 - 16:45 Saimum Sultana (Εσθονία) + George Malamatlis (Ελλάδα) + Irini Katrantzi (Αυστρία)