Ημέρα Ενημέρωσης για Μεταπτυχιακά Προγράμματα Επιπέδου Μάστερ (10 Μαΐου 2024-Παλιό Λιμάνι Λεμεσού)

Νέα-Ανακοινώσεις

Ενόψει του Β' κύκλου υποβολής αιτήσεων που θα ξεκινήσει στις 17 Μαΐου 2024, το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) οργανώνει  ΗΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ για τα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Επιπέδου Μάστερ που προσφέρει (έναρξη σπουδών Σεπτέμβρη 2024).

Η ενημέρωση θα πραγματοποιηθεί Παρασκευή 10 Mαΐου 2024, 5-8 μ.μ. στην Πλατεία του Παλιού Λιμανιού Λεμεσού (στο προαύλιο της Αίθουσας "Πλεύσις")

Επισκεφθείτε τον ειδικά διαμορφωμένο σταθμό ενημέρωσής και μάθετε όλα όσα χρειάζεται να ξέρετε για το πρόγραμμα που σας ενδιαφέρει:

• Τη δομή και το περιεχόμενο του κάθε προγράμματος
  • Τις προοπτικές ακαδημαϊκής και επαγγελματικής εξέλιξης που προσφέρει το κάθε πρόγραμμα
  • Τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα
  • Τις προσφερόμενες υποτροφίες

Ενισχύστε το ακαδημαϊκό και το επαγγελματικό σας προφίλ, αποκτώντας ένα μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών από ένα διεθνώς αναγνωρισμένο και καταξιωμένο Πανεπιστήμιο.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα Προσφερόμενα Προγράμματα

Το ΤΕΠΑΚ κατατάσσεται στα στα 250 καλύτερα νεαρά Πανεπιστήμια παγκοσμίως, στη 273η θέση στα καλύτερα Πανεπιστήμια της Ευρώπης και 1ο στη διδασκαλία ανάμεσα στα Πανεπιστήμια της Κύπρου (Times Higher Education Rankings 2024). Ταυτόγχρονα 27 ακαδημαϊκοί και ερευνητές του ΤΕΠΑΚ περιλαμβάνονται στους/στις κορυφαίους/ες επιστήμονες παγκοσμίως.