Διανομή Φυτών Ανθοκομία

Στο πλαίσιο του μαθήματος της «Ανθοκομίας» του Τμήματος Γεωπονικών Επιστημών, Βιοτεχνολογίας και Επιστήμης Τροφίμων, οι φοιτητές του 4ου έτους διοργάνωσαν τη διανομή ανθοκομικών/καλλωπιστικών φυτών, τα οποία προετοίμασαν οι ίδιοι, για τις ανάγκες των εργαστηριακών ασκήσεων του μαθήματος. Μαζί με τα φυτά, μοιράστηκε και ενημερωτικό υλικό σχετικά με τις καλλιεργητικές απαιτήσεις των ειδών.

Η διανομή των 200 και πλέον φυτών (κολεός, χρυσάνθεμο, κατηφές, βασιλικός, κ.α.) έλαβε χώρα στο προαύλιο του κτηρίου Ανδρέα Θεμιστοκλέους, την Πέμπτη 02/12/2021 και ώρα 12:30-13:30, και έλαβε θερμή υποδοχή από φοιτητές και προσωπικό του Πανεπιστημίου.

Recent articles

Μάθημα Επιλογής του Τμήματος Νοσηλευτικής – ΝΟΣ 369

Διανομή Φυτών Ανθοκομία

Ιδιωτική προβολή κορυφαίων μουσικών βίντεο για τους πρωτοετείς φοιτητές