Συμμετοχή φοιτήτριας του ΤΕΠΑΚ στο Φεστιβάλ Οικολογίας, Τέχνης και Περιβάλλοντος

Στα πλαίσια του Προγράμματος “Πολιτιστική Αποκέντρωση” των Πολιτιστικών Υπηρεσιών του Υπουργείου Παιδείας & Πολιτισμού, σε συνεργασία με τις κοινότητες των χωριών Δρούσειας, Αντρολίκου και Αρόδων διεξάγεται το δικοινοτικό/ περιβαλλοντικό/ διεθνές Φεστιβάλ Οικολογίας, Τέχνης και Περιβάλλοντος, στις 14- 23 Απρίλη 2017. Το Φεστιβάλ θα λάβει χώρα σε χωριά και τοποθεσίες γύρω από Ανδρολίκου και Δρούσεια (Χερσόνησος του Ακάμα).

Στο δικοινοτικό και διεθνές αυτό φεστιβάλ οικολογίας, τέχνης και περιβάλλοντος συμμετέχουν αξιόλογοι διεθνείς καλλιτέχνες όπως η Denise Kenney, Καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο British Columbia του Καναδά (www.innerfishperformance.ca) και η Nancy Holmes Καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο British Columbia του Καναδά (www.ecoartincubator.com). Η τελειόφοιτη φοιτήτρια του Τμήματός Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου Παναγιώτα Γρηγορίου συμμετέχει ως προσκεκλημένη καλλιτέχνης.

Οι δράσεις του φεστιβάλ είναι ανοικτές για το κοινό.

Για περισσότερες πληροφορίες:
www.cyprusdancegate.org