Ζυγαριά σωματικών μετρήσεων

Αθλητισμός

Για χρήστες του Γυμναστηρίου-Αεροβικών

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως στο πανεπιστημιακό Γυμναστήριο έχει τοποθετηθεί ειδική ζυγαριά σωματικών μετρήσεων (βάρος σώματος, λίπους, δείκτη μάζας σώματος κ.α.).

Μπορείτε με τη βοήθεια των συναδέλφων στο Γυμναστήριο να τη χρησιμοποιήσετε και να καταγράψετε τις προσωπικές σας μετρήσεις.

Όσοι από εσάς ενδιαφέρεστε, παρακαλώ ακολουθήστε τα εξής βήματα:

ΒΗΜΑ 1:

BHMA 2:

Όταν βρεθείτε στο γυμναστήριο :

• Ενεργοποιούμε το blutouth στο κινητό
  • Πίσω από τη ζυγαριά πατάμε το ειδικό κουμπάκι συγχρονισμού.
  • Κάνουμε log in στο application
  • Ανεβαίνουμε στη ζυγαριά (χωρίς παπούτσια και κάλτσες) και περιμένουμε λίγα δευτερόλεπτα.
  • Οι μετρήσεις θα εμφανιστούν τόσο στην οθόνη της ζυγαριάς , όσο και στο στο κινητό μας.

Οι Γυμναστές του Πανεπιστημίου είναι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείτε.