Eυχαριστίες σε χορηγούς υποτροφιών και βραβείων που στηρίζουν φοιτητές του Τμήματος Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας

Το Τμήμα Εμπορίου, Χρηματοοικονομικών και Ναυτιλίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου εκφράζει θερμές και ειλικρινείς ευχαριστίες προς τους ακόλουθους Οργανισμούς, που διαχρονικά αποτελούν στήριγμα τόσο για το Τμήμα όσο και για ολόκληρη την Πανεπιστημιακή κοινότητα, με την παραχώρηση υποτροφιών και βραβείων προς τους φοιτητές των προπτυχιακών και  μεταπτυχιακών προγραμμάτων μας.

Ευχαριστούμε θερμά:

• Τη Ναυτιλιακή Εταιρεία Lemissoler Navigation Ltd για την παραχώρηση υποτροφίας σε φοιτητή/τρια του μεταπτυχιακού προγράμματος «Ναυτιλιακά και Διοίκηση», με έναρξη το φθινοπωρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού  έτους 2020/21.
  • Τη Ναυτιλιακή Εταιρεία Lemissoler Navigation Ltd  για τη χορηγία βραβείου ύψους €1.000, στον πρωτεύσαντα των μεταπτυχιακών προγραμμάτων του Τμήματος, για το ακαδημαϊκό έτος 2019/20.
  • Το Πολιτιστικό Ίδρυμα Τσαβλίρη, για την παραχώρηση υποτροφίας σε φοιτητή/τρια του μεταπτυχιακού προγράμματος «Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά», με έναρξη το φθινοπωρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού  έτους 2020/21.
  • Την Ελληνική Τράπεζα, για τη χορηγία βραβείου ύψους €1,500 σε αριστεύσαντες προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς απόφοιτους του Τμήματος.
  • Την Εταιρεία  EKA GROUP, για τη χορηγία βραβείου ύψους €1,000 σε προπτυχιακό απόφοιτο με την υψηλότερη γενική βαθμολογία με κατεύθυνση στα Χρηματοοικονομικά.
  • Τον Οργανισμό ICS Cyprus Branch για την παραχώρηση μίας πλήρους υποτροφίας για τις επαγγελματικές εξετάσεις του Ινστιτούτου Εγκεκριμένων Ναυλομεσιτών, σε αριστεύσαντα μεταπτυχιακό φοιτητή του προγράμματος «Ναυτιλιακά και Χρηματοοικονομικά».

Αδιαμφισβήτητα, αποτελεί σημαντικό γεγονός η συνεχής στήριξη από Οργανισμούς με  κύρος στον τομέα που δραστηριοποιούνται και ευχόμαστε το πνεύμα συνεργασίας και προσφοράς να διατηρείται και να αυξάνεται σε αυτές τις δύσκολες συνθήκες που διανύουμε. Παράλληλα, η  παραχώρηση των βραβείων και υποτροφιών δίνει ακόμη ένα κίνητρο στην προσπάθεια τόσο του ακαδημαϊκού προσωπικού όσο και των φοιτητών του Τμήματος, για επίτευξη ψηλότερων, σημαντικότερων ακαδημαϊκών και ερευνητικών επιδόσεων.

Οι ευγενικοί χορηγοί μας:

Δρ Κλίτσα Αντωνίου: Οι καλλιτέχνες επιθυμούν να είναι μέρος του δημόσιου διαλόγου για ζητήματα πολιτιστικής πολιτικής

Η Δρ Ε. Κύζα συμμετέχει στην Επιτροπή του Υπ. Παιδείας για την αξιοποίηση της Ψηφιακής Τεχνολογίας στην εκπαίδευση

Ο φοιτητικός Όμιλος Γραφικών και Πολυμέσων εκδίδει το πρώτο του περιοδικό ΚΟΝΤΕΙΝΕΡ

Ευχαριστούμε θερμά:

Οι ευγενικοί χορηγοί μας: