To Κέντρο Αριστείας RISE αλλάζει ταυτότητα και γίνεται CYENS

Το Kέντρο Aριστείας RISE άλλαξε ταυτότητα και έγινε CYENS Centre of Excellence συνεχίζοντας να στηρίζει δυναμικά την έρευνα και καινοτομία στην Κύπρο. Η επιστημονική υπεύθυνη του Cyprus University of Technology / Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου για το CYENS, Δρ. Δέσποινα Μιχαήλ-Γρηγορίου Despina Grigoriou αναφέρεται στη συνέντευξη της στο διαδικτυακό κανάλι Digital στη νέα εποχή για το Κέντρο, τη φάση έντονης ανάπτυξης, τους διευρυμένους στόχους και δραστηριότητες, το νέο όνομα και το νέο χώρο που στεγάζεται στο κέντρο της Λευκωσίας.

Πρύτανης ΤΕΠΑΚ: «Σήμερα παρουσιάζουμε το μεγαλύτερο αναπτυξιακό έργο από την ίδρυση του Πανεπιστημίου μας»

Το ΤΕΠΑΚ συμμετέχει σε ερευνητικό έργο για την ανάπτυξη προγράμματος Διαπολιτισμικής Ρομποτικής Νοσηλευτικής

Κυκλοφόρησε το ενημερωτικό έντυπο «Πληροφορίες για υποψήφιους προπτυχιακούς φοιτητές 2021/2022»