Climate Innovation Leadership: Δωρεάν εκπαιδευτικό πρόγραμμα για μεταπτυχιακούς φοιτητές

Φοιτητικά Νέα Νέα-Ανακοινώσεις

Το πρόγραμμα Climate Innovation Leadership είναι ένα νέο ευέλικτο πρόγραμμα κλιματικής καινοτομίας και ηγεσίας  για μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΤΕΠΑΚ, ώστε να γίνουν καταλύτες αλλαγής προς την βιωσιμότητα και την καινοτομία. Το πρόγραμμα έχει σκοπό να αναπτύξει τις ικανότητες συστημικής σκέψης, επιχειρηματικότητας και ηγεσίας σε συνάρτηση με άλλες επαγγελματικές δεξιότητες, μέσω βιωματικών δραστηριοτήτων τόσο δια ζώσης όσο και online.

Το πρόγραμμα αυτό διεξάγεται στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου σε συνεργασία με το EIT Climate-KIC  και άλλα συμμετέχοντα πανεπιστήμια της Ευρώπης όπως το TU Delft, UNIBO, Trinity College Dublin και άλλα.

Αιτήσεις για το πρόγραμμα θα γίνονται δεκτές μέχρι τις 7 Μαρτίου στην ιστοσελίδα https://climateinnovationleadership.climate-kic.org/

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε  μαζί με τον Δρ Στέλιο Γιατρό (Stylianos.yiatros@cut.ac.cy)