Η ταινία μικρού μήκους κινουμένων σχεδίων «Ό,τι να 'ναι» του φοιτητή Αντρέα Κουμίδη, φιναλίστ σε διεθνές φεστιβάλ

Η μικρού μήκους ταινία κινουμένων σχεδίων με τίτλο «Ό,τι να 'ναι» του Ανδρέα Κουμίδη, τριτοετή φοιτητή στο Τμήμα Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, έχει επιλεγεί ως φιναλίστ στο διεθνές φεστιβάλ ταινιών μικρού μήκους Play the Fool (https://playthefool.ca/) που διοργανώνεται στο Edmonton της Alberta στον Καναδά. Η ταινία αξιοποιεί στοιχεία slapstick κωμωδίας, παρουσιάζοντας τις περιπέτειες ενός χαρακτήρα που κάνει, όπως υποδηλώνει και ο τίτλος, «ό,τι να 'ναι».

O Αντρέας Κουμίδης ανάπτυξε την ταινία στο μάθημα ΠΓΤ211 με διδάσκοντα τον Χαράλαμπο Μαργαρίτη. Συγχαρητήρια στο φοιτητή και στον διδάσκοντα!