Μαθήματα #Cisco Networking Academy από το #ΤΕΠΑΚ

Τα μαθήματα Cisco Networking Academy απευθύνονται σε φοιτητές, επαγγελματίες της πληροφορικής, μηχανικής δικτύων, επικοινωνιών καθώς και συναφών κλάδων. Η ακαδημία διεξάγεται σε συνεργασία με το διεθνές εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Cisco και έχει ως στόχο την εκπαίδευση και την απόκτηση της πιστοποίησης "Cisco Certified Networking Associate". Η απόκτηση της πιστοποίησης CCNA είναι εφικτή μετά την παρακολούθηση των ακόλουθων τεσσάρων ενοτήτων μαθημάτων:

• Introduction to Netwroks
  • Routing and Switching Essentials
  • Scaling Networks
  • Connecting Networks

Μετά το τέλος της κάθε ενότητας ακολουθεί εξέταση και εφόσον πετύχετε στην εξέταση δίνεται πιστοποιητικό παρακολούθησης.

Τα μαθήματα για την πρώτη ενότητα «Introduction to Networks» θα αρχίσουν μέχρι τα μέσα Φεβρουαρίου 2018 και η ακριβής ημερομηνία θα ανακοινωθεί σύντομα.  Τα μαθήματα για την ενότητα 2 «Routing and Switching Essentials», αρχίζουν την 31η Ιανουαρίου και για την παρακολούθηση τους συστήνεται να έχετε ήδη ολοκληρώσει την πρώτη ενότητα.

Για εγγραφές και δήλωση ενδιαφέροντος πατήστε εδώ

Τα μαθήματα θα γίνονται σε δύο τρίωρα την εβδομάδα κατά τις πιο κάτω ημέρες και ώρες:

• Introduction to networks: Δευτέρες 6:00μ.μ.-9:00μ.μ. και Πέμπτες 6:00μ.μ.-9:00μ.μ.
  • Routing and switching essentials: Τετάρτες 6:00μ.μ.-9:00μ.μ. και Σάββατα 9:00μ.μ.-12:00μ.μ.

Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας στον σύνδεσμο http://cna.cut.ac.cy