Υποβολή αιτήσεων για μεταγραφές - Εαρινό Εξάμηνο 2018-19

Φοιτητικά Νέα Νέα-Ανακοινώσεις Σπουδές

Γίνονται δεκτές αιτήσεις από φοιτητές που επιθυμούν να μεταγραφούν σε προγράμματα πτυχίου στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο της Κύπρου. Η έναρξη φοίτησης αφορά το Εαρινό Εξάμηνο 2018-2019, τα μαθήματα του οποίου αρχίζουν στις 14 Ιανουαρίου 2019.

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου 2018.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν:

• Εξωτερικές μεταγραφές: Πρόσωπα που φοιτούν σε ίδρυμα ανώτατης ή ανώτερης εκπαίδευσης που είναι αναγνωρισμένο επίσημα στη χώρα στην οποία λειτουργεί ή/και από κλάδο σπουδών που έχει τύχει αξιολόγησης/πιστοποίησης στη χώρα στην οποία λειτουργεί.
  • Εσωτερικές μεταγραφές: Φοιτητές του δικού μας Πανεπιστημίου που επιθυμούν να αλλάξουν πρόγραμμα σπουδών.

Αίτηση μπορούν να υποβάλουν και άτομα που έχουν πρώτο πτυχίο αλλά επιθυμούν να κάνουν 2ο πτυχίο σε πρόγραμμα του Πανεπιστημίου (θα δοθούν θέσεις εφόσον μείνουν κενές από τη διαδικασία των μεταγραφών).

Για αναλυτικές πληροφορίες ως προς τη διαδικασία και τα κριτήρια πατήστε εδώ.

Για απευθείας υποβολή αίτησης πατήστε εδώ.

Λάβετε υπόψη ότι θα χρειαστεί να επισυνάψετε:

• Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας από το Πανεπιστήμιο σας
  • Αναλυτική βαθμολογία Παγκύπριων Εξετάσεων
  • Έκθεση με συνοπτική αναφορά στους λόγους που ζητάτε μεταγραφή
  • Πρόσθετα δικαιολογητικά που ενισχύουν/υποστηρίζουν το αίτημα

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποτείνεστε στο Κέντρο Εξυπηρέτησης και Πληροφόρησης της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, τηλ. 25002710/11, kep@cut.ac.cy

Υποβολή αιτήσεων για μεταγραφές - Εαρινό Εξάμηνο 2018-19

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων λήγει την Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου 2018.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν:

Για αναλυτικές πληροφορίες ως προς τη διαδικασία και τα κριτήρια πατήστε εδώ.

Για απευθείας υποβολή αίτησης πατήστε εδώ.

Λάβετε υπόψη ότι θα χρειαστεί να επισυνάψετε:

• Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας από το Πανεπιστήμιο σας
  • Αναλυτική βαθμολογία Παγκύπριων Εξετάσεων