Υποβολή αιτήσεων για β΄ κατανομή θέσεων από Ελλαδίτες υποψήφιους (2018-19)

Νέα-Ανακοινώσεις Φοιτητικά Νέα Σπουδές Φοιτητική Ζωή

Το Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου ενημερώνουν όλους τους ενδιαφερόμενους Ελλαδίτες φοιτητές και φοιτήτριες ότι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής για τη Β’ κατανομή θέσεων, από την Τρίτη 28 Αυγούστου μέχρι και την Παρασκευή 31 Αυγούστου 2018 και ώρα 13:00.

Δικαίωμα διεκδίκησης των κενών θέσεων, είτε για εξασφάλιση θέσης είτε για βελτίωσή της, θα έχουν μόνο οι υποψήφιοι που υπέβαλαν εμπρόθεσμα αίτηση στην Α’ κατανομή.

Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να συμμετέχουν στην Β’ και τελευταία Κατανομή, θα πρέπει να ξανασυνδεθούν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα υποβολής αιτήσεων της Α’ κατανομής, http://ucy.ac.cy/pub_seatallocationgr με τους ίδιους κωδικούς (username , password) που έχουν ήδη δημιουργήσει από την Α κατανομή. Ακολούθως θα πρέπει να δηλώσουν ενδιαφέρον για συμμετοχή στη Β’ κατανομή θέσεων. Περισσότερες πληροφορίες στον Οδηγό Αίτησης για Β’ Κατανομή.

Τα αποτελέσματα της Β’ κατανομής θέσεων Ελλαδιτών υποψηφίων, αναμένεται να ανακοινωθούν τη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2018 στην ιστοσελίδα των δύο Πανεπιστημίων.

Αξιολόγηση αιτήσεων για διδακτορικές σπουδές με έναρξη Ιανουάριο 2019

Ανακοίνωση κατανομής θέσεων για σπουδές πτυχίου μέσω διαδικασίας μεταγραφών (και 2ου πτυχίου)

Προκήρυξη θέσεων για διδακτορικές σπουδές με έναρξη φοίτησης τον Ιανουάριο 2019