Αιτήσεις από Ελλαδίτες φοιτητές για φοιτητικά επιδόματα που παρέχει το κράτος

Φοιτητική Ζωή Στήριξη Φοιτητών Σπουδές Φοιτητικά Νέα

Ενημερώνονται οι Ελλαδίτες φοιτητές ότι η Υπηρεσία Φοιτητικής Μέριμνας του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού έχει ανακοινώσει διαδικασία υποβολής αιτήσεων για την παραχώρηση φοιτητικών επιδομάτων σε οικογένειες Ελλαδιτών φοιτητών που σπουδάζουν σε Πανεπιστήμια της Κύπρου.

Τα φοιτητική επιδόματα παρέχονται στη βάση εισοδηματικών και άλλων κριτηρίων.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων λήγει στις 30 Νοεμβρίου 2018.

Για αιτήσεις και άλλες πληροφορίες, πατήστε εδώ.