Ανοίγει η αυλαία των Τελετών Αποφοίτησης τού ΤΕΠΑΚ για το 2023

Ανοίγει σήμερα Δευτέρα, 19 Ιουνίου,  η αυλαία των τελετών αποφοίτησης των προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών και φοιτητριών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) για το 2023, στην παρουσία πολιτειακών αξιωματούχων και άλλων επισήμων, στελεχών της πανεπιστημιακής κοινότητας, γονέων, συγγενών και φίλων των αποφοίτων.

Κατά τη διάρκεια των τελετών, θα απονεμηθούν οι προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και διδακτορικοί τίτλοι σπουδών στους απόφοιτους και απόφοιτες των ακαδημαϊκών Τμημάτων των Σχολών του Πανεπιστημίου καθώς επίσης τα βραβεία στους πρωτεύσαντες και πρωτεύσασες φοιτητές και φοιτήτριες των Τμημάτων.

Τη Δευτέρα, 19 Ιουνίου, θα πραγματοποιηθεί η τελετή αποφοίτησης των Διδακτορικών Φοιτητών και Φοιτητριών, στο κτήριο «Τάσσος Παπαδόπουλος» του ΤΕΠΑΚ (Αμφιθέατρο 1) , στις 7:30 μ.μ., στην παρουσία του Υφυπουργού Έρευνας, Καινοτομίας και Ψηφιακής Πολιτικής, κ. Φίλιππου Χατζηζαχαρία. Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμα της τελετής.

Την Τρίτη, 20 Ιουνίου, θα πραγματοποιηθεί η τελετή αποφοίτησης των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών των Σχολών Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης, Επιστημών Υγείας και Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, στην παρουσία του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας, κ. Νίκου Χριστοδουλίδη.

Την Τετάρτη, 21 Ιουνίου, θα πραγματοποιηθεί η τελετή αποφοίτησης των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών των Σχολών Γεωτεχνικών Επιστημών και Διαχείρισης Περιβάλλοντος και Μηχανικής και Τεχνολογίας, στην παρουσία της Υφυπουργού Ναυτιλίας παρά τω Προέδρω, κας Μαρίνας Χατζημανώλη.

Την Πέμπτη, 22 Ιουνίου, θα πραγματοποιηθεί η τελετή αποφοίτησης των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών των Σχολών Διοίκησης και Οικονομίας και Διοίκησης Τουρισμού, Φιλοξενίας και Επιχειρηματικότητας, στην παρουσία της Υπουργού Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας, Δρ Αθηνάς Μηχαηλίδου.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμα των τελετών.

Οι τελετές αποφοίτησης των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών θα πραγματοποιηθούν στο ∆ημοτικό Κηποθέατρο «Μάριος Τόκας», στην οδό Λόρδου Βύρωνος, στη Λεμεσό και ώρα 7:30 μμ.

Οι τελετές θα μεταδίδονται ζωντανά μέσω του επίσημου λογαριασμού του Πανεπιστημίου στο YouTube.