Διάλεξη: «Ευκαιρίες Εργοδότησης στην Ευρώπη μέσα από Δίκτυα και Προγράμματα Κινητικότητας»

Graduates Νέα-Ανακοινώσεις Φοιτητικά Νέα

Διάλεξη με θέμα «Ευκαιρίες Εργοδότησης στην Ευρώπη μέσα από Δίκτυα και Προγράμματα Κινητικότητας», συνδιοργανώνουν το Τμήμα Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων και τα Γραφεία Αποφοίτων και Σταδιοδρομίας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).

Ομιλητής στη διάλεξη θα είναι ο Ανώτερος Λειτουργός Εργασίας του Τμήματος Εργασίας του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων,  κ. Αντώνης Κάφουρος.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 7 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 17:00  – 18:30, στο κτήριο του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος»  (Αίθουσα 2), στη Λεμεσό.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα μπορούν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη και διαδικτυακά, μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας Zoom:

Link: https://us02web.zoom.us/j/83266588603?pwd=aFk4Y2s5V3U5TElKNDlQNEtvb1g1UT09
Passcode: 538012

Στην εκδήλωση, θα γίνει παρουσίαση των ευρωπαϊκών προγραμμάτων και δικτύων EURES, EUROGUIDANCE και EURODYSSEY που στόχο έχουν την εργασιακή κινητικότητα των νέων (και όχι μόνο) στην Ευρώπη, τη γνωριμία των αποφοίτων και φοιτητών του ΤΕΠΑΚ με το δίκτυο EURES και τις υπηρεσίες ΕURES οι οποίες μπορούν να τους παρασχεθούν.