Το ΤΕΠΑΚ διοργανώνει το επιστημονικό συνέδριο «EuroSun2024»

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΑΠΚ), σε συνεργασία με το International Solar Energy Society (ISES), το IEA Solar Heating and Cooling Programme, και το ISES Κύπρου, διοργανώνει το επιστημονικό συνέδριο «EuroSun2024», από τις 26 έως τις 30 Αυγούστου 2024, στους χώρους του ΤΕΠΑΚ, στη Λεμεσό.

Το συνέδριο “ISES and IEA SHC International Conference on Sustainable and Solar Energy for Buildings and Industry (EuroSun2024)” αποτελεί ένα παγκόσμιο φόρουμ, το οποίο θα προσφέρει την ευκαιρία σε επιστήμονες, ερευνητές, μηχανικούς, αρχιτέκτονες και εκπροσώπους της βιομηχανίας να παρουσιάσουν και να συζητήσουν τις πιο πρόσφατες εξελίξεις και  προοπτικές στον τομέα της πράσινης ανάπτυξης.

Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει ομιλίες από διακεκριμένους ομιλητές από το εξωτερικό, παρουσιάσεις ερευνητικών αποτελεσμάτων, συζητήσεις, τεχνικές ξεναγήσεις, καθώς και κοινωνικές εκδηλώσεις.

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον αναπληρωτή Καθηγητή Αλέξανδρο Χαραλαμπίδη στο a.charalambides@cut.ac.cy ή να αποταθείτε στην ιστοσελίδα https://eurosun2024.org/.

Μεγάλος νικητής του CFA Research Challenge 2024 το ΤΕΠΑΚ

Το ΤΕΠΑΚ συμμετέχει σε ερευνητικό έργο με στόχο τον παιδιατρικό έλεγχο για υπερχοληστερολαιμία

O Α. Αγαπίου ανάμεσα στους κορυφαίους ερευνητές παγκοσμίως με τις περισσότερες αναφορές σχετικά με εφαρμογές Γεωπληροφορικής για την πολιτιστική κληρονομιά