3η Διακρατική Συνάντηση του Προγράμματος SENIORVLOG: ΕΜΠΝΕΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΝΔΥΝΑΜΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ 3ΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ VLOGGERS (Erasmus+)

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου(ΤΕΠΑΚ) συμμετείχε στη διακρατική συνάντηση του προγράμματος SENIORVLOG: ΕΜΠΝΕΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΝΔΥΝΑΜΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ 3ΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ VLOGGERS (Erasmus+), που πραγματοποιήθηκε στην Μόντενα, Ιταλία, στις 31 Μαίου και 1 Ιουνίου  2023.

Στο συγχρηματοδοτούμενο από την Ε.Ε. και το ΙΔΕΠ πρόγραμμα SENIORVLOG το Τμήμα Νοσηλευτικής - Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, ως ένας εκ των εταίρων, παρουσίασε τη συνολική αξιολόγηση του προγράμματος μέχρι σήμερα!

Την επιστημονική ομάδα απαρτίζουν οι: Δρ Αικατερίνη Λαμπρινού, Καθηγήτρια, Δρ Θεολογία Τσίτση και Δρ Κοραλία Μιχαήλ, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό, Δρ Σωτήρης Αυγουστής, Επίκουρος Καθηγητής, στο Τμήμα Νοσηλευτικής και Δρ Μάρθα Κυριακού, Νοσηλεύτρια Προσωπικού, Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας.

Την Κύπρο εκπροσώπησαν οι Δρ Θεολογία Τσιτση και Δρ Κοραλία Μιχάηλ, ενώ στη συνάντηση συμμετείχαν οι εταίροι από την Πολωνία (#PCGPolska), Ελλάδα (#EXELIAGREECE) Ιταλία (#AnzianiENonSolo) και Πορτογαλία (#Aproximar)! #seniorvlog  #erasmus+.

Το ΤΕΠΑΚ φιλοξένησε το πρώτο θερινό σχολείο στο πλαίσιο της ίδρυσης του Ινστιτούτου Κομφούκιος

Τα παιδιά του Καλοκαιρινού Σχολείου του ΤΕΠΑΚ μπήκαν στη θέση ατόμων με αναπηρία (ΑμεΑ)

Διεθνές σεμινάριο με θέμα «Νυχτερινή Εργασία και Ανθρώπινη Υγεία: Επιδημιολογικά Δεδομένα για Εργαζόμενους σε Εταιρείες Πετρελαιοειδών»