Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, την Τρίτη 27 Ιουνίου 2023, άλλη μία Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών/τριών της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).

Η βράβευση των τελειόφοιτων της Ακαδημαϊκής χρονιάς 2022/2023 πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της τελικής έκθεσης του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, CUTOUT 2023. Η ακαδημαϊκή και φοιτητική κοινότητα των δύο Τμημάτων της Σχολής τίμησαν αριστούχους/χες φοιτητές/τήτριες, ενώ στην έκθεση παραβρέθηκαν και συνεργαζόμενες εταιρίες.

Κατά τη διάρκεια της τελετής, οι Προέδροι των Τμημάτων της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, απένειμαν χρηματικά βραβεία και αντίστοιχα πιστοποιητικά.

Αναλυτικά βραβεύτηκαν από το Τμήμα Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών

Οδυσσέως Παναγιώτα  - Κατεύθυνση Πολυμέσων

Κωνσταντίνου Μπρίγκς Μάρθα  - Κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών

Παναγιώτα Γεωργιάδη  - Καλύτερη επίδοση στο μάθημα Φωτογραφίας,

Από το Τμήμα Καλών Τεχνών, βραβεύτηκαν:

Αναστασία Σκιαδά  – Προπτυχιακό Επίπεδο

Άντρια Ζαχαρίου – Προπτυχιακό Επίπεδο

Χρίστος Παναγιώτου  – Μεταπτυχιακό Επίπεδο

Μαρία Κλαβαριώτη  – Μεταπτυχιακό Επίπεδο

Ο Γιώτης Κυριακού, ιδιοκτήτης του «the Copy Shop» στη Σαριπόλου, η οικογένεια του αποθανόντα απόφοιτου του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών Φίλιππου Αθηνοδώρου «Εις μνήμη Φίλιππου Αθηνοδώρου» και η Χριστίνα Δράκου, ιδρύτρια και διευθύντρια του ιδρύματος SAGAPO, έδωσαν χρηματική εισφορά ως βραβεία προς τους πρωτεύσαντες φοιτητές/φοιτήτριες.

Ένα σύντομο βίντεο της έκθεσης τελειόφοιτών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, καθώς και της βράβευσης των φοιτητών/φοιτητριών περιλαμβάνεται στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.facebook.com/watch/?v=827443892330038