Κυκλοφόρησε το πρώτο Ενημερωτικό Δελτίο του Compass

Κυκλοφόρησε το πρώτο Ενημερωτικό Δελτίο του  Compass, το οποίο είναι ένα πρόγραμμα Erasmus+, σχεδιασμένο για όσους είναι υπεύθυνοι και εποπτεύουν την παροχή υπηρεσιών φροντίδας σε ηλικιωμένους.

Η σύμπραξη Compass αποτελείται από 7 οργανισμούς, από 6 Ευρωπαϊκές χώρες. Ενωμένη με κοινό όραμα και σκοπό, η συνεργασία αυτή συγκεντρώνει κορυφαίους οργανισμούς και εμπειρογνώμονες από διάφορους τομείς.

Στο πρόγραμμα συμμετέχει και το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).

Την επιστημονική ομάδα απαρτίζουν οι: Δρ Ανδρέας Χαραλάμπους Καθηγητής, Δρ Θεολογία Τσίτση, Λέκτορας, Τμήματος Νοσηλευτικής, Δρ Μέλανη Χαραλάμπους, μέλος του τομέα εκπαίδευσης της Διεύθυνσης Νοσηλευτικών Υπηρεσιών του Υπουργείου Υγείας  Phd© Κωνσταντίνα Κλοκώνη, Προϊσταμένη Νοσηλευτικός Λειτουργός/ Ερευνήτρια Ακτινολογικό Ογκολογικό Τμήμα Γερμανικού Ογκολογικού Κέντρου και Ζωή Μητρούσκα. Εγγεγραμμένη Κλινική Ψυχολόγος/Γεροντολόγος.

Πατήστε ΕΔΩ για να διαβάσετε το Ενημερωτικό Δελτίο.