Εργαστήρια του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών

08 Ιουνίου 2024       18:00 - 22:00

CUT OUT  Η ετήσια έκθεση αποφοίτων του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, θα δώσει φέτος το παρών της με πολλά έργα και καινοτόμες ιδέες, design, γραφικά και δημιουργίες με τη χρήση πολυμέσων.

Η θεματική της φετινής έκθεσης, βασίζεται στη μοναδική εμπειρία μάθησης που ήρθαν σε επαφή οι φοιτητές μας κατά την διάρκεια των σπουδών τους. Ως φοιτητές της εποχής του Covid-19, ασχοληθήκαμε με την εξ αποστάσεως εκπαίδευση με ό,τι αυτή συνεπάγεται, από τηλεδιασκέψεις, μέχρι συνεργασία από απόσταση, μερικές φορές με τις πιτζάμες μας, και κάποιοι από εμάς ακόμη και από το κρεβάτι μας (δεν κρίνουμε!). Παρά τις προκλήσεις, με γνώμονα τη δημιουργικότητά μας και το πάθος μας για το σχεδιασμό, επιμείναμε και καταφέραμε να δημιουργήσουμε κάποια αξιόλογα έργα.

Η φετινή έκθεση CUT OUT θα διεξαχθεί στα εργαστήρια του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών που βρίσκονται στην πλατεία Ηρώων. Τα εγκαίνια είναι στις 7 Ιουνίου, η ώρα 18:00 και η έκθεση θα παραμείνει ανοικτή στις 8 και 9 Ιουνίου από τις 18:00 - 22:00.

Παύλου Μελά 28, Λεμεσός 3040, Κύπρος  https://maps.app.goo.gl/pMXpwf2HYRfAEWas5

Παύλου Μελά 28, Λεμεσός 3040, Κύπρος  https://maps.app.goo.gl/pMXpwf2HYRfAEWas5