Θερμό καλωσόρισμα νεοεισερχόμενων φοιτητών στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Αρθρόα και παγκύπρια ήταν η προσέλευση υποψηφίων νεοεισερχόμενων φοιτητών στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, στη σημερινή Ημέρα Καλωσορίσματος.

Το καλωσόρισμα αφορούσε την παροχή πληροφοριών γενικών πληροφοριών για το Πανεπιστήμιο και για έκαστο Τμήμα, τις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου και τα εργαστήρια των Τμημάτων, τη φοιτητική μέριμνα και την ζωή στην πόλη της Λεμεσού.
Η εκδήλωση ξεκίνησε με προβολή βίντεο για το Πανεπιστήμιο. Ακολούθησε χαιρετισμός από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου ο οποίος παρουσίασε συνοπτικά το προφίλ του Πανεπιστημίου και τις τελευταίες εξελίξεις που αφορούν την ανάπτυξη και λειτουργία του Πανεπιστημίου. Στη συνέχεια χαιρετισμό προς τους φοιτητές απηύθυνε ο Πρόεδρος της ΦΕΤΕΠΑΚ (Φοιτητικής Ένωσης ΤΕΠΑΚ) Μιχάλης Χριστοδούλου. Τέλος, παρουσίαση για θέματα σπουδών, φοίτησης και φοιτητικής ζωής και ευημερίας, πραγματοποίησε ο Προϊστάμενος της Υπρηεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας Δρ. Βασίλης Πρωτόπαπας.

Στη συνέχεια οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές ξεναγήθηκαν στα Τμήματα, όπου πραγματοποιήθηκαν ειδικές παρουσιάσεις ανά πρόγραμμα σπουδών.