Αποφοιτήσεις ακαδημαϊκού έτους 2019-20

Φοιτητική Ζωή Σπουδές Φοιτητικά Νέα

ΑΦΟΡΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΝ

1. Με απόφαση της Συγκλήτου, λόγω των περιοριστικών μέτρων οι προγραμματισμένες Τελετές Αποφοίτησης για 17 και 18 Ιουνίου 2020 δεν θα πραγματοποιηθούν.

2. Η Σύγκλητος θα επικυρώσει όλους τους απόφοιτους σε συνεδρία της που θα γίνει την 1η Ιουλίου 2020. Η Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας θα ετοιμάσει για όλους τους απόφοιτους αναλυτική βαθμολογία, αντίγραφο της, το Diploma Supplement καθώς επίσης το πτυχίο και 2 αντίγραφα του (με ημερομηνία απονομής την 1η Ιουλίου 2020). Τα αναφερόμενα θα αποσταλούν ταχυδρομικώς στη διεύθυνση που υπάρχει στο ηλεκτρονικό μητρώο του κάθε φοιτητή και την οποία εσείς έχετε καταχωρήσει.  Μπείτε στο portal σας και δείτε τη διεύθυνση που είναι καταχωρημένη και:

• Εάν είναι σωστή, τότε μην πράξετε οτιδήποτε άλλο. Τα Πιστοποιητικά θα σταλούν στην διεύθυνση που φαίνεται στο portal σας.
  • Εάν δεν είναι σωστή, τότε ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ και δηλώστε τη διεύθυνση που επιθυμείτε να σας σταλούν τα Πιστοποιητικά της αποφοίτησης και να καταχωρηθεί στην ηλεκτρονική προσωπική σας καρτέλα.
  • Κάντε τις αναγκαίες διορθώσεις, μέχρι Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020. Το Πανεπιστήμιο προγραμματίζει το πρώτο 10ήμερο Ιουλίου 2020, να σας αποστείλει ταχυδρομικώς τα έγγραφα.

3. Το Πανεπιστήμιο, εντός Ιουνίου 2020, θα ανακοινώσει για το πότε και με ποιο τρόπο θα διεξαχθούν οι τελετές αποφοίτησης (από το Σεπτέμβριο και μετά).