Ημέρα Καλωσορίσματος Νεοεισερχόμενων Προπτυχιακών Φοιτητών 2017

Νέα-Ανακοινώσεις Φοιτητικά Νέα

Όσοι έχουν εξασφαλίσει θέση στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου μέσω των Παγκύπριων Εξετάσεων μπορούν να αποδεχθούν και να κατοχυρώσουν τη θέση τους ηλεκτρονικά (on line).

Ωστόσο, επιθυμία του Πανεπιστημίου είναι να καλωσορίσει και να προσφέρει μια προκαταρκτική ενημέρωση στους νέους φοιτητές του για το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος στο οποίο εξασφάλισαν θέση, για τη φοιτητική ζωή, για θέματα Στέγασης καθώς επίσης και για τις υποδομές του Πανεπιστημίου.

Για το σκοπό αυτό καλούνται όλοι οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές να προσέλθουν στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, την Παρασκευή, 7 Ιουλίου 2017, η ώρα 10 π.μ. στο κτίριο «Τάσσος Παπαδόπουλος» (Θέμιδος και Ιφιγενείας γωνία, Λεμεσός).

Στις 10-11 π.μ. θα γίνει ενημέρωση για γενικά θέματα σπουδών και για ειδικά θέματα φοιτητικής ζωής.

Ακολούθως, για μια ώρα περίπου οι φοιτητές θα ενημερωθούν για το πρόγραμμα σπουδών τους από Ακαδημαϊκούς του Τμήματος τους και σε ορισμένες περιπτώσεις θα επισκεφτούν και εργαστηριακούς χώρους.

Η παρουσία όλων των φοιτητών είναι απαραίτητη. Η παρουσία και γονιών είναι ευπρόσδεκτη.