Σε σειρά σημαντικών εκδηλώσεων συμμετέχει ο Δρ Αντώνης Βολανάκης

Σε μια σειρά σημαντικών εκδηλώσεων στην Ελλάδα, συμμετέχει ο Επίκουρος Καθηγητής στο Τμήμα Καλών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου Αντώνης Βολανάκης.

Ο Δρ Βολανάκης συμμετέχει στην πρωτότυπη Έκθεση «Ρεμπέτικο», που διοργανώνει ο Δήμος Αθηναίων μέσω του Οργανισμού Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας (ΟΠΑΝΔΑ), από τις 10 Φεβρουαρίου έως τις 3 Απριλίου, στους χώρους του Κέντρο Τεχνών και  Ολύμπια, Δημοτικό Μουσικό Θέατρο «Μαρία Κάλλας» και από τις 15 Φεβρουαρίου, στη Δημοτική Πινακοθήκη. Συνολικά 125 έργα 50 Ελλήνων εικαστικών καλλιτεχνών, μεταξύ των οποίων του Γιάννη Τσαρούχη, του Τάσσου και του Αλέκου Φασιανού, συνθέτουν την Έκθεση, σε επιμέλεια του Χριστόφορου Μαρίνου, Επιμελητή Εικαστικών του Δήμου Αθηναίων.

Συμμέτεχει, επίσης, ως προσκεκλημμένος ομιλητής  στο επιστημονικό ερευνητικό εργαστήριο εικαστικής ψυχοθεραπείας το οποίο φιλοξενεί το Εθνικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης (Ελλάδας) έως τον Ιούνιο του 2022.

Ο Δρ Βολανάκης συμμετείχε, ακόμη μαζί με άλλους 32 καλλιτέχνες, στην έκθεση σύγχρονης τέχνης «Ειδύλλια Οδός», η οποία πραγματοποιήθηκε από τις 18 Ιανουαρίου έως 6 Μαρτίου 2022, στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων, σε επιμέλεια της Διευθύντριας του Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης Κρήτης Μαρίας Μαραγκού.

Τέλος, για την πρόσφατη έκθεση του Νίκου Κουρούσιη και της Λίας Λαπίθη στο Κυπριακό Μουσείο, ο Δρ Βολανάκης είχε την τιμή να του ζητήσουν να γράψει το κείμενο του καταλόγου,  το οποίο βιβλίο μπορείτε να δείτε στο Αρχαιολογικό Μουσείο στη Λευκωσία ή στο  Μουσείο του Ιδρύματος Κουρούσιη στο Μιτσερό.

Η έγκαιρη αντιμετώπιση της διπολικής διαταραχής καθοριστική για την ποιότητα ζωής των πασχόντων και των οικογενειών τους

Aura Lab: Η δεύτερη συναυλία του MediSouP με τίτλο "Healing. Listening to a Brave New World"

Μικροβιακό Κελί Ηλεκτρόλυσης: Μια καινοτόμα τεχνική για τη διαχείριση τοξικών υγρών αποβλήτων