Υποβολή ενδιαφέροντος για περιστασιακή στέγαση σε στούντιο στην εστία Ρούσος Πλάζα (Πλατεία Ηρώων)

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Αριθμός φοιτητών/τριών έχει ζητήσει από το Γραφείο Στέγασης υπηρεσίες περιστασιακής στέγασης. Δηλαδή, δυνατότητα διαμονής για ένα-δυο βράδια τη βδομάδα, όσο διαρκούν τα μαθήματα.

Για να το οργανώσουμε και να ξεκινήσει άμεσα, ζητούμε την υποβολή ενδιαφέροντος στη βάση των εξής παραμέτρων:

• Ένα μεγάλο στούντιο στο κτίριο Ρούσσος Πλάζα (Πλατεία Ηρώων) θα λειτουργήσει ως χώρος περιστασιακή διαμονής με δύο ή τρία κρεβάτια (για μέχρι 2 ή 3 άτομα, ίδιου φύλου)
  • Φοιτητής/τρια μπορεί να διαμείνει για 1 ή 2 βράδια (συνεχόμενα ή σπαστά) σε μια βδομάδα, κάθε βδομάδα, όσο διαρκούν τα μαθήματα και οι τελικές εξετάσεις.
  • Η διαμονή προσφέρει κρεβάτι, τουαλέτα-μπάνιο, κλιματισμό. Δεν περιλαμβάνει σεντόνια/σκεπάσματα, μαξιλάρι, πετσέτες. Αυτά πρέπει να τα έχει μαζί του κάθε άτομο που διαμένει, τα οποία μπορεί να φυλάει για επόμενη χρήση σε αποθηκευτικό χώρο στο διαμέρισμα (εφόσον θα είναι τακτικός/ή ένοικος).
  • Για σκοπούς καθαριότητας, η αποχώρηση (check out) από το διαμέρισμα θα γίνεται μέχρι τις 10πμ και η είσοδος (check in) μετά τις 2μμ. H είσοδος/αποχώρηση θα γίνεται με χρήση κωδικού χωρίς να χρειάζεται ανάμιξη του Γραφείου Στέγασης.
  • Η χρέωση ανά βράδυ υπολογίζεται στα 10 ευρώ περίπου.

Αν σας ενδιαφέρει, παρακαλούμε συμπληρώστε την ηλεκτρονική φόρμα εδώ https://web.cut.ac.cy/limesurvey/index.php/834375?lang=el