Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, την Τρίτη 27 Ιουνίου 2023, άλλη μία Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών/τριών της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).
![](/digitalAssets/525/525590_1001.jpg)
Η βράβευση των τελειόφοιτων της Ακαδημαϊκής χρονιάς 2022/2023 πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της τελικής έκθεσης του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, CUTOUT 2023. Η ακαδημαϊκή και φοιτητική κοινότητα των δύο Τμημάτων της Σχολής τίμησαν αριστούχους/χες φοιτητές/τήτριες, ενώ στην έκθεση παραβρέθηκαν και συνεργαζόμενες εταιρίες.
Κατά τη διάρκεια της τελετής, οι Προέδροι των Τμημάτων της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, απένειμαν χρηματικά βραβεία και αντίστοιχα πιστοποιητικά.
![](/digitalAssets/525/525590_1003.jpg)
Αναλυτικά βραβεύτηκαν από το Τμήμα Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών
Οδυσσέως Παναγιώτα - Κατεύθυνση Πολυμέσων
Κωνσταντίνου Μπρίγκς Μάρθα - Κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών
Παναγιώτα Γεωργιάδη - Καλύτερη επίδοση στο μάθημα Φωτογραφίας,
Από το Τμήμα Καλών Τεχνών, βραβεύτηκαν:
Αναστασία Σκιαδά – Προπτυχιακό Επίπεδο
Άντρια Ζαχαρίου – Προπτυχιακό Επίπεδο
Χρίστος Παναγιώτου – Μεταπτυχιακό Επίπεδο
Μαρία Κλαβαριώτη – Μεταπτυχιακό Επίπεδο
Ο Γιώτης Κυριακού, ιδιοκτήτης του «the Copy Shop» στη Σαριπόλου, η οικογένεια του αποθανόντα απόφοιτου του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών Φίλιππου Αθηνοδώρου «Εις μνήμη Φίλιππου Αθηνοδώρου» και η Χριστίνα Δράκου, ιδρύτρια και διευθύντρια του ιδρύματος SAGAPO, έδωσαν χρηματική εισφορά ως βραβεία προς τους πρωτεύσαντες φοιτητές/φοιτήτριες.
Ένα σύντομο βίντεο της έκθεσης τελειόφοιτών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, καθώς και της βράβευσης των φοιτητών/φοιτητριών περιλαμβάνεται στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.facebook.com/watch/?v=827443892330038
Διεθνές σεμινάριο με θέμα «Νυχτερινή Εργασία και Ανθρώπινη Υγεία: Επιδημιολογικά Δεδομένα για Εργαζόμενους σε Εταιρείες Πετρελαιοειδών»
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, την Τρίτη 27 Ιουνίου 2023, άλλη μία Τελετή Βράβευσης των Αριστούχων Φοιτητών/τριών της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ).
![](/digitalAssets/525/525590_1001.jpg)
Η βράβευση των τελειόφοιτων της Ακαδημαϊκής χρονιάς 2022/2023 πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της τελικής έκθεσης του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, CUTOUT 2023. Η ακαδημαϊκή και φοιτητική κοινότητα των δύο Τμημάτων της Σχολής τίμησαν αριστούχους/χες φοιτητές/τήτριες, ενώ στην έκθεση παραβρέθηκαν και συνεργαζόμενες εταιρίες.
Κατά τη διάρκεια της τελετής, οι Προέδροι των Τμημάτων της Σχολής Καλών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, απένειμαν χρηματικά βραβεία και αντίστοιχα πιστοποιητικά.
![](/digitalAssets/525/525590_1003.jpg)
Αναλυτικά βραβεύτηκαν από το Τμήμα Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών
Οδυσσέως Παναγιώτα - Κατεύθυνση Πολυμέσων
Κωνσταντίνου Μπρίγκς Μάρθα - Κατεύθυνση Γραφικών Τεχνών
Παναγιώτα Γεωργιάδη - Καλύτερη επίδοση στο μάθημα Φωτογραφίας,
Από το Τμήμα Καλών Τεχνών, βραβεύτηκαν:
Αναστασία Σκιαδά – Προπτυχιακό Επίπεδο
Άντρια Ζαχαρίου – Προπτυχιακό Επίπεδο
Χρίστος Παναγιώτου – Μεταπτυχιακό Επίπεδο
Μαρία Κλαβαριώτη – Μεταπτυχιακό Επίπεδο
Ο Γιώτης Κυριακού, ιδιοκτήτης του «the Copy Shop» στη Σαριπόλου, η οικογένεια του αποθανόντα απόφοιτου του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών Φίλιππου Αθηνοδώρου «Εις μνήμη Φίλιππου Αθηνοδώρου» και η Χριστίνα Δράκου, ιδρύτρια και διευθύντρια του ιδρύματος SAGAPO, έδωσαν χρηματική εισφορά ως βραβεία προς τους πρωτεύσαντες φοιτητές/φοιτήτριες.
Ένα σύντομο βίντεο της έκθεσης τελειόφοιτών του Τμήματος Πολυμέσων και Γραφικών Τεχνών, καθώς και της βράβευσης των φοιτητών/φοιτητριών περιλαμβάνεται στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.facebook.com/watch/?v=827443892330038