Επιστημονικό συμπόσιο για την Τεχνητή Νοημοσύνη στη σύγχρονη Ογκολογία

Το Γερμανικό Ογκολογικό Κέντρο και το Κέντρο Έρευνας και Καινοτομίας για τον Καρκίνο του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) συνδιοργανώνουν επιστημονικό συμπόσιο για την Τεχνητή Νοημοσύνη στη σύγχρονη Ογκολογία, στο πλαίσιο του έργου «Agora 3.0.»

Καταξιωμένοι ομιλητές/ριες από την Κύπρο και το εξωτερικό θα παρουσιάσουν τις τελευταίες εξελίξεις σε ό,τι αφορά στην τεχνολογία της τεχνητής νοημοσύνης, υπό το πρίσμα των θεραπόντων ιατρών για τον καρκίνο  και του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Καρκίνου.

Επιπλέον, θα συζητηθούν οι ηθικές και ψυχολογικές πτυχές της εφαρμογής της τεχνητής νοημοσύνης στην Ογκολογία.

Το συμπόσιο θα πραγματοποιηθεί στο κτήριο του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος», την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024, από τις 15:30 έως τις 18:30.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμα του συμποσίου.