Το ΤΕΠΑΚ διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Η άνθρωπος: Ιστορίες και επιτεύγματα γυναικών»

Η Επιτροπή Ισότητας, το Γραφείο Διαφορετικότητας και Συμπερίληψης και η Συμμαχία “Ευρωπαϊκό Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο” (EUt+) του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) διοργανώνουν εκδήλωση με τίτλο «Η άνθρωπος: Ιστορίες και επιτεύγματα γυναικών»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024, στο Κτήριο του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος», στη Λεμεσό, από τις 10:30 π.μ. έως τις  12:30 μ.μ.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης, η οποία πραγματοποιείται με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα Γυναικών και Κοριτσιών στην Επιστήμη και την Παγκόσμια Ημέρα Γυναίκας, θα απονεμηθεί το βραβείο γυναικείας προσωπικότητας "Χριστιάνα Κούτα", το οποίο απονέμεται κάθε χρόνο σε γυναίκα εργαζόμενη του ΤΕΠΑΚ.

Στόχος του βραβείου είναι η αναγνώριση και επιβράβευση των επιτευγμάτων γυναικών μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας, σε όλους τους τομείς δραστηριότητάς τους, αναδεικνύοντας, ταυτόχρονα, τη σημασία που δίνει το Πανεπιστήμιο στα θέματα ισότητας, τις ίσες ευκαιρίες των φύλων και την ενδυνάμωση της γυναίκας.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το πρόγραμμά της εκδήλωσης.

Η εκδήλωση θα είναι ανοικτή προς το κοινό.

Πατήστε ΕΔΩ για να δηλώσετε συμμετοχή.

Για περισσότερες πληροφορίες, στην ιστοσελίδα του ΤΕΠΑΚ www.cut.ac.cy  ή/και στο τηλέφωνο 25002493.