Υποβολή αιτήσεων μοριοδότησης για εστία ή επίδομα ενοικίου 2024-25 - τελευταία ευκαιρία

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Από τις 19 μέχρι τις 26 Ιουλίου 2024 θα γίνονται δεκτές αιτήσεις μοριοδότησης από νεοεισερχόμενους/ες φοιτητές/τριες για σκοπούς εξασφάλισης εστίας ή επιδόματος ενοικίου για το ακαδημαϊκό έτος 2024-25.

Όσοι/ες υφιστάμενοι/ες φοιτητές/τριες δεν μπόρεσαν να κάνουν αίτηση προηγουμένως, έχουν μια τελευταία ευκαιρία να το πράξουν μαζί με τους νεοεισερχόμενους.  Άτομα που η αίτηση τους κρίθηκε ελλιπής, μπορούν απλά να στείλουν τα δικαιολογητικά που έλειπαν, χωρίς νέα αίτηση (στο housing@cut.ac.cy) .

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες να μαζέψουν από τώρα τα δικαιολογητικά, ιδιαίτερα την Κατάσταση Ασφαλιστικού Λογαριασμού 2023, χωριστά για πατέρα και για μητέρα (ακόμη κι αν δεν εργάζονταν). Εκδίδεται μέσω του συστήματος Αριάδνη ή από τα ΚΕΠ (κατόπιν ραντεβού). Πατήστε εδώ για να δείτε το σωστό δείγμα.

Ο σύνδεσμος για την αίτηση εδώ (από 19/7/24).