Επίδομα ενοικίου 2024-25 - Τελευταία ευκαιρία μοριοδότησης / Φοιτητική Εστία Δήμου Πάφου

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Φοιτητές/τριες πτυχίου, ανεξαρτήτως έτους φοίτησης, που για οποιοδήποτε λόγο δεν μπόρεσαν να υποβάλουν αίτηση μοριοδότησης στις προηγούμενες προθεσμίες, έχουν μια ακόμη ευκαιρία να το πράξουν αλλά διεκδικώντας μόνο επίδομα ενοικίου.

Το επίδομα δίδεται σε φοιτητές/τριες πτυχίου που συγκεντρώνουν τουλάχιστον 12 μόρια και καλύπτει 250 ευρώ/μήνα για 10 μήνες.

Η περίοδος υποβολής αιτήσεων μοριοδότησης είναι από 3 μέχρι 25 Αυγούστου 2024 και τα αποτελέσματα υπολογίζεται να ανακοινωθούν στις αρχές Σεπτεμβρίου 2024.

Για υποβολή αίτησης πατήστε εδώ

Φοιτητική Εστία Δήμου Πάφου

Φοιτητές/τριες που ενδιαφέρονται για δωμάτιο εστίας στην Πάφο αλλά δεν έχουν μοριοδότηση και δεν  καλύπτονται από τα σχετικά κριτήρια, μπορούν να υποβάλουν ενδιαφέρον και αν υπάρξουν αδιάθετα δωμάτια θα ενημερωθούν μέχρι τα τέλη Αυγούστου 2024. Άτομα που υπέβαλαν αίτηση μοριοδότησης είναι αυτονόητο ότι ενδιαφέρονται και δεν χρειάζεται να υποβάλουν ξανά ενδιαφέρον.

Για υποβολή ενδιαφέροντος για τη φοιτητική εστία του Δήμου Πάφου πατήστε εδώ.

Εξεύρεση Ιδιωτικού Διαμερίσματος ή/και συγκάτοικου

Για βοήθεια στην εξεύρεση ιδιωτικού διαμερίσματος ή/και συγκάτοικου, επισκεφθείτε τη σελίδα της Φοιτητικής Ένωσης στο Facebook και επικοινωνήστε με το Γραφείο Στέγασης στο τηλέφωνο 25002380 ή με ηλεκτρονικό μήνυμα στο housing@cut.ac.cy