Υποτροφίες για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα ΜSc στη Διεθνή Διοίκηση Τουρισμού και Επιχειρήσεων Φιλοξενίας

Το  Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού και Φιλοξενίας, της Σχολή Διοίκησης Τουρισμού, Φιλοξενίας και Επιχειρηματικότητας του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ), προκηρύσσει μια (1) πλήρη υποτροφία ύψους €4,100 και δυο (2) μερικές υποτροφίες, ύψους €2,050 εκάστη (δηλ. 50% των δίδακτρών φοίτησης) στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών ΜSc στη Διεθνή Διοίκηση Τουρισμού και Επιχειρήσεων Φιλοξενίας.

Το πρόγραμμα έχει σκοπό να προσφέρει σε πτυχιούχους ανώτατης εκπαίδευσης από ένα διευρυμένο πεδίο σπουδών, εξειδίκευση στον τομέα του τουρισμού και της φιλοξενίας για να αποκτήσουν ισχυρό επιστημονικό υπόβαθρο, γνώση, δεξιότητες και εμπειρίες για την υιοθέτηση βέλτιστων προσεγγίσεων για μια επιτυχημένη καριέρα στον ιδιωτικό, δημόσιο και ακαδημαϊκό τομέα.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα απευθύνεται σε αποφοίτους αναγνωρισμένου ιδρύματος ανώτατης εκπαίδευσης σε μια από τις ακόλουθες σπουδές ή σε άλλα συναφή αντικείμενα: Τουρισμό, Διοίκηση Ξενοδοχείων, Δημόσια Διοίκηση και Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομική, Χρηματοοικονομική, Περιφερειακή Ανάπτυξη, Πολιτικές Επιστήμες, Κοινωνικές Επιστήμες κλπ.

Η περίοδος υποβολής αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2024/25 είναι από 9 μέχρι 13 Σεπτεμβρίου συμπεριλαμβανομένων.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι και ενδιαφερόμενες μπορούν να επικοινωνήσουν είτε με τον Δρ Προκόπη Χρίστου, συντονιστή προώθησης του προγράμματος στην ηλεκτρονική διεύθυνση prokopis.christou@cut.ac.cy / τηλέφωνο 25002117 ή με τη Δρ Αννίτα Αντωνιάδου, Λειτουργό της Σχολής ΔΤΦΕ στην ηλεκτρονική διεύθυνση annita.n.antoniadou@cut.ac.cy / τηλέφωνο 25002093.