Επίδομα ενοικίου 2024-25 - Για άτομα που δεν πρόλαβαν να μοριοδοτηθούν

Στέγαση Φοιτητικά Νέα

Φοιτητές/τριες πτυχίου που για οποιοδήποτε λόγο δεν μπόρεσαν να υποβάλουν αίτηση μοριοδότησης για επίδομα ενοικίου στις προηγούμενες προθεσμίες, έχουν την εξής τελευταία ευκαιρία.

Να μαζέψουν τα αναγκαία δικαιολογητικά (διαβάστε εδώ, σημ. 4 Δικαιολογητικά) και να τα προσκομίσουν για έλεγχο στο Γραφείο Στέγασης (ΥΣΦΕ, ημιόροφος, οδός Αθηνών, Λεμεσός) την Τρίτη ή Τετάρτη, 3 ή 4 Σεπτεμβρίου 2024, οποιαδήποτε ώρα από τις 9πμ μέχρι 12πμ.

Εφόσον είναι ορθά, θα έχουν την ευκαιρία την ίδια ώρα να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά τη φόρμα και να ανεβάσουν τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, έχουν περιθώριο μέσα στην πιο πάνω προθεσμία (Τετάρτη, 4 Σεπτεμβρίου 2024, ώρα 12πμ) να εξασφαλίσουν τα σωστά δικαιολογητικά.

Τα πιο πάνω ισχύουν τόσο για Λεμεσό όσο και για Πάφο.

Η ανακοίνωση της μοριοδότησης των αιτήσεων αυτών θα γίνει λίγες μέρες μετά, συνεπώς ελλιπείς αιτήσεις θα απορρίπτονται και δεν θα μοριοδοτούνται.

Για απορίες και καθοδήγηση, housing@cut.ac.cy, τηλ. 25 002380