Έναρξη μαθημάτων στο ΤΕΠΑΚ: Ένα νέο ξαξίδι ξεκίνα!

Η κοινότητα του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΤΕΠΑΚ) υποδέχθηκε τη Δευτέρα (2/9) τους νέους και παλιούς φοιτητές και τις φοιτήτριές της για ένα ακόμη συναρπαστικό ακαδημαϊκό έτος!

Τα αμφιθέατρα, τα εργαστήρια και η καφετέρια του Πανεπιστημίου γέμισαν ξανά ζωή και χαμόγελα, καθώς οι φοιτητές και οι φοιτήτριες επέστρεψαν για την έναρξη ή τη συνέχιση των σπουδών τους, δημιουργώντας μια ατμόσφαιρα γεμάτη ενέργεια και ενθουσιασμό.

«Είμαστε ενθουσιασμένοι που καλωσορίζουμε τους φοιτητές και τις φοιτήτριες μας για ένα νέο ακαδημαϊκό έτος. Με τη συνεργασία της πανεπιστημιακής κοινότητας, είμαστε σίγουροι ότι θα επιτύχουμε τους στόχους μας και θα προσφέρουμε στα μέλη της φοιτητικής μας κοινότητας τις καλύτερες δυνατές ευκαιρίες για να διαπρέψουν», δήλωσε ο Πρύτανης του ΤΕΠΑΚ, Καθηγητής Παναγιώτης Ζαφείρης.

Κατά την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, το ΤΕΠΑΚ επισκέφθηκε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, κ. Νίκος Χριστοδουλίδης, ο οποίος είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει, τόσο με τους φοιτητές και τις φοιτήτριες, όσο και με την ηγεσία του Πανεπιστημίου. Ο Πρόεδρος εξέφρασε, για άλλη μια φορά, τη στήριξη του προς το Πανεπιστήμιο και ευχήθηκε στους φοιτητές και φοιτήτριες καλή ακαδημαϊκή χρονιά.

Ευχόμαστε, με τη σειρά μας, σε όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες, μια επιτυχημένη και δημιουργική σπουδαστική περίοδο!