ΤΕΠΑΚ/Βιβλιοπαρουσίαση: «Κουβέντες με τη Μητέρα μου: Μαρούλα Ζαχαριάδου–Παπαδήμα»

Το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και η Επιτροπή Ισότητας του Πανεπιστημίου διοργανώνει εκδήλωση για την παρουσίαση του βιβλίου της Δρος Σαλώμης Παπαδήμα–Σοφοκλέους, με τίτλο «Κουβέντες με τη Μητέρα μου: Μαρούλα Ζαχαριάδου–Παπαδήμα».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 7:30 μ.μ., στο κτήριο του ΤΕΠΑΚ «Τάσσος Παπαδόπουλος», στη Λεμεσό.

Χαιρετισμό στην εκδήλωση, θα απευθύνει ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου, Καθηγητής Παναγιώτης Ζαφείρης.

Για το βιβλίο, θα μιλήσει η Δρ Μαρία Κραμβιά–Καπαρδή, Καθηγήτρια Λογιστικής με εξειδίκευση στην Δικανική Λογιστική στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου και με ιδιαίτερο ερευνητικό ενδιαφέρον σε θέματα έμφυλης ισότητας.

Κείμενα από το βιβλίο θα διαβάσει η ποιήτρια Μάρλεν Λόντου–Διονυσίου.

Θα ακολουθήσει αντιφώνηση από τη συγγραφέα, Δρ Σαλώμη Παπαδήμα–Σοφοκλέους.