Παραχώρηση Υποτροφιών στο Σωματείο Ευημερίας Φοιτητών ΤΕΠΑΚ από τον Δικηγορικό Οίκο Patrikios Legal

Σε ειδική τελετή που πραγματοποιήθηκε στο Γραφείο του Πρύτανη, την Πέμπτη, 10 Οκτωβρίου, απονεμήθηκαν 5 υποτροφίες, συνολικού ύψους 5 χιλιάδων ευρώ, σε φοιτήτριες και φοιτητές του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, οι οποίες χορηγήθηκαν από τον Δικηγορικό Οίκο Patrikios Legal, στο πλαίσιο κοινωνικής προσφοράς του οίκου.

Οι υποτροφίες χορηγήθηκαν σε φοιτητές με οικονομικά προβλήματα που είχαν αποδεδειγμένα επιθυμία και ικανότητα να σπουδάσουν βελτιώνοντας τις προοπτικές τους στη ζωή.

Η Patrikios Legal είναι ένας κορυφαίας κατάταξης και πολυβραβευμένος δικηγορικός οίκος με εμπειρία 60 χρόνων, τόσο στην εγχώρια όσο και στη διεθνή νομική αγορά, με έδρα την Λεμεσό. Η Patrikios Legal έχει δημιουργήσει στενούς δεσμούς με σημαντικούς δικηγορικούς οίκους του εξωτερικού καθώς επίσης, είναι μέλος και συμμετέχει ενεργά σε τοπικούς και διεθνείς επαγγελματικούς οργανισμούς. Επίκεντρο του Γραφείου ήταν πάντα και παραμένουν οι ανθρώπινες σχέσεις με τους πελάτες και συνεργάτες και ο χειρισμός των υποθέσεων τους με σεβασμό, επαγγελματισμό και εντιμότητα. Ο οίκος ακολουθεί σταθερά πολιτική κοινωνικής προσφοράς σε επιλεγμένους οργανισμούς που στηρίζουν συνανθρώπους μας με προβλήματα υγείας και φτώχειας.